הדפסה דיגיטלית

 אחד היתרונות המשמעותיים שהביאה עמה לידת ההדפסה דיגיטלית הוא העובדה שאין צורך בגלופות. הדפוס הדיגיטלי מתבסס על הזרקת דיו או לייזר. מכונות דפוס דיגיטלי מסוגלות להחדיר את הפיגמנט אל סוגים שונים של חומרים, כגון נייר, נייר צילום, קנבס, מתכת, עץ, זכוכית וכולי. זאת, להבדיל משיטות דפוס מסורתיות, שדורשות החלפה של הגלופות באופן קבוע ואינן מאפשרות הדפסה על מגוון רחב של חומרים. ברוב המקרים ההדפסה המסורתית אינה מאפשרת החדרת פיגמנט אל תוך החומר באופן ישיר ומיידי.

 

בשלב הראשון של ההדפסה יוצרים שכבת דיו דקה על פני החומר. בשלב הבא, על מנת להחדיר את דיו אל תוך החומר, יש למרוח על הדיו נוזל מתאים, בשילוב עם תהליך של חימום. בציוד דיגיטלי, לעומת זאת, ניתן להדפיס בהתבסס על קובץ תמונה או תוכן דיגיטלי, שמועבר בין שתי מדיות. ההדפסה הדיגיטלית השתלטה על תחומי חיים רבים, משום שהיא חוסכת זמן וכסף ומשמשת בסיס לייצור של אינסוף מוצרים ופתרונות על פי דרישה.

 

ההתפתחויות שנרשמו בתחום במהלך השנים האחרונות הורידו את סף הכניסה לענף ואת העלויות הכרוכות בייצור מוצרי דפוס. בהמשך לכך פשוט יותר להתמודד עם הפן הטכני שבהקמה ובהפעלה של בתי דפוס ולממן אותו. בו זמנית התחרות בענף נמצאת במגמת עליה. היצרנים נדרשים למצוא פתרונות שיאפשרו להם לייצר מוצרים מבוקשים בעלויות נמוכות, תוך שמירה על איכות ורמת גימור גבוהות. הציוד הדיגיטלי מאפשר לעשות זאת בקלות וביעילות ובמקביל מעלה את רמת העבודה והתוצרת של הענף כולו.