אנודייז הינו ציפוי אלקטרוכימי המיועד לציפוי שלטי אלומיניום. ניתן למצוא את אותם שלטי אלומיניום על מגוון רחב של מטוסים צבאיים, אזרחיים וגם מסוקים. כאשר המטוסים טסים בתנאי אקלים קשים ומשונים, שלטי האלומיניום צריכים להישמר בצורה הטובה ביותר. בנוסף לתנאי מזג האוויר, שלטי אלומיניום המודבקים בעזרת פוטואנודייז הכרחיים למטוסים על פי התקן התעופתי AS9100.

 

עמידות למהירות

 

מתוך המון יתרונות בתהליך האנודייז, קיימת סיבה חשובה למה החומר נבחר לשימוש במגוון של מטוסים בין אם אזרחיים ובין אם צבאיים.כאשר מטוס טס במהירות ממוצעת של 900 קילומטר לשעה, השילוט הקיים על המטוס יכול לעוף או להישחק.תהליך הפוטואנודייז מתבצע על מנת לשמור על תחזוקת השלטים הנמצאים על המטוס. אותה הדבקה חזקה במיוחד משאירה את השילוט ומונעת ממנו לעוף מהמטוס.

 

עמידות לממיסים

 

כמו בכל כלי תחבורה, גם כלי טיסה עובדים על דלק ושמן. שמן מטוסים ידוע כחומר ממיס במיוחד היכול לגרום לשלטי המטוס להשחק ולגרום לנזק רב. אותם חומרים הממיסים יכולים להיות סקיידרול, דלק ומגוון רחב של סולבנטים. שלטי אלומיניום העוברים תהליך פוטו אנודייז מונעים את השחיקה ע"י החומר הממיס. 

 

גם למסוקים

 

תהליך הפוטואנודייז מעולה גם למדבקות אלומיניום המדביקים על מסוקים. בשונה מהמטוסים, במסוק קיים הרוטור. אותו רוטור יוצר זרמי אוויר ורטיקליים ומעלה קרוב לקרקע חול, אבק ולכלוך שיכול לגרום למדבקה רגילה להתקלף. בזכות מדבקות אלומינויום המצופות בתהליך פוטו אנודייז, אנחנו יכולים להיות בטוחים כי המדבקות יישארו דבוקות ולא יזוזו.

מהו אנודייז ומה חשיבותו בתחום התעופה?

אנודייז לתעופה