הפופולריות של אלומיניום אנודייז בבניינים עולה והוא צפוי להפוך לבחירה המרכזית גם בבנייני העתיד.

 

לאלומיניום אנודייז יש לא מעט יתרונות על פני גימורים אחרים. היתרונות המרכזיים שלו מוכרים ליזמים, לאדריכלים, לחברות ולקבלנים. השורות הבאות מציגות מידע שיסייע להבין הכל על אנודייז או לפחות כמה מהיתרונות המוכחים של הגימור המדובר. הטכנולוגיה של ייצור אלומיניום אנודייז פותחה לפני מאה שנה כמעט.

 

שכבת האנודייז שקופה ומשולבת במשטח המתכת. כך, המראה המתכתי הטבעי כמו גם המגע של המתכת אלומיניום נשמרים לחלוטין. הגימור משפר ומחזק את היופי הטבעי של האלומיניום ומאפשר ליצור משטח במראה חי בו נשקף האור הטבעי או המלאכותי המשחק על פניו.

 

תהליך הייצור של החומר אמנם השתכלל, בעיקר בכל הקשור לאיכותו. אך היסודות הכימיים והטכנולוגיים נותרו ללא שינוי. כיום, ניתן לחזות חיזוי מלא כיצד יראו משטחי אנודייז חדשים בעוד ארבעים שנה.

 

אחד היתרונות המיידיים של אנודייז הוא העובדה שהוא אינו דוהה, בין אם מדובר בגוון הטבעי שלו, בגוון ברונזה או בגימורים כחולים-אפורים, שמכילים מרכיבים אורגניים. אנודייז מציע למעלה מארבעים שנות עמידות.

 

לעומת זאת, ציפויי אבקה אורגניים תמיד חשופים לדהייה בדרגות שונות לאורך חייו של בניין.בשנים האחרונות, מבוסס ייצור האנודייז על שילוב בין חומרים כימיים ליצירת ציפוי אורגני במראה עכשווי. בנוסף, משום אילוצי חוק וסביבה, נערכו בייצור החומר שינויים רבים. חלק מהשינויים נתונים בשלבי פיתוח גם כיום.

 

כתוצאה מכך, התנהגות החומר בטווח הארוך מוכחת וניתנת לחיזוי מראש. זאת, בהשוואה לחומרים אחרים, שמראים סימני בלאי ודהייה בתוך כעשור.​

הכל על אנודייז

אנודייז לתעופה